Błyskawiczna transformacja: Jak wesela i imprezy przeszły ewolucję w dobie pandemii - Poradnik

Przyjęcie weselne było okazją do spotkania całej rodziny, przyjaciół i znajomych oraz celebrowania miłości nowożeńców Imprezowanie, a zwłaszcza organizacja wesela, wymagała dopracowania każdego szczegółu

Wesela i imprezy

Wesela i imprezy przed pandemią

Wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej pary. Przyjęcie weselne było okazją do spotkania całej rodziny, przyjaciół i znajomych oraz celebrowania miłości nowożeńców. Imprezowanie, a zwłaszcza organizacja wesela, wymagała dopracowania każdego szczegółu. Szukano idealnego miejsca, wybierano zespoły muzyczne czy DJ-ów, poszukiwano dekoracji, a przede wszystkim wybierano menu dla gości.

W czasach przed pandemią ustabilizował się pewien standard weselny. Goście bawili się przy muzyce, jedli podane na stole dania, a alkohol był dostępny w barze. W przypadku wprowadzenia jakichkolwiek zmian w tradycyjnym pomyśle wesela, niektórzy mogli nie być zadowoleni.

Wesela i imprezy w dobie pandemii

Wraz z nadejściem pandemii koronawirusa wiele branż zostało zmuszonych do szybkiej adaptacji do nowej rzeczywistości. Branża weselna nie była wyjątkiem. Wprowadzono restrykcje dotyczące wielkości imprez oraz odległości pomiędzy gośćmi. Nawet w obrębie bliższej rodziny niektórzy byli zmuszeni zrezygnować z zaproszenia na wesele.

Nowe rozwiązania związane z organizowaniem wesel przysporzyły wielu trudności i wymagały wiele pracy. Zamiast weselnego stołu , wiele par decyduje się na stoły z indywidualnymi daniami przygotowanymi dla każdego z gości oddzielnie zamiast klasycznego serwowania potraw.

Przyszłość wesel i imprez

Biorąc pod uwagę obecny stan pandemii oraz postępującą globalizację, opłacalne będzie wprowadzenie zmian w sposobie organizowania wesel i imprez. Coraz częściej wybierane są opcje takie jak organizacja wesela lub imprezy firmowej w plenerze lub ograniczenie liczby gości. Wprowadzenie takich zmian, jak na przykład rezygnacja z kelnerów w faworyzowaniu food trucków, może stać się przyszłością wesel i imprez.

Nie możemy przewidzieć co przyniesie nam przyszłość, ale można spekulować, że z powodu pandemii rytuały związane z weselami i innymi świętami powrócą do pierwotnych form - intymnych spotkań w wąskim gronie rodzinno-przyjacielskim.